Internacionalni Kup Dubrovnika, 18.-19.10.2014.

novosti i novija događanja

Zlato za Denisa i bronca za Josipa u Dubrovniku

Na međunarodnom Kupu Dubrovnika (nagradni fond – 14 000 USD), koji će od sljedeće godine biti uvršten u kalendar Europske judo unije kao Europski kup, naši natjecatelji postigli su odlične rezultate.

U subotu,18.10. su nastupili Denis BELJIĆ i Josip MEĐUGORAC u kategoriji -81 kg.

Denis je u prvom kolu bio slobodan, a na putu do finala pobijedio je Nalbana (ALB) i Ljubenkova (CRO). U finalnoj borbi bio je bolji od Mesariča (SLO) te osvojio zlato.

Josip je pobjedama protiv Kalača (MNE) i Vujaškovoća (SRB) došao u borbu za finale. U polufinalnoj borbi, zahvaljujući dvojbenim sudačkim odlukama, gubi protiv Mesariča (SLO). U borbi za broncu Josip je bio bolji od Karnasa (CRO).

U nedjelju je nastupio Luka ŠUNJIĆ. Kako je u njegovoj kategoriji bio prijavljen samo jedan natjecatelj, Luka je nastupio u višoj kategoriji (-66 kg) te ovaj turnir iskoristio kao dobro iskustvo sa težim i jačim protivnicima. U prvom kolu poražen je od Trbovca (SLO), a u repasažnoj borbi gubi protiv Sahare (ALB). Šteta što Luka nije imao priliku nastupati u svojoj težinskoj kategoriji gdje bi sigurno pokazao koliko vrijedi.