5. Memorijalni judo turnir „Boris Vrbetić – Bobo“, 06.12.2014.

novosti i novija događanja

Ovog vikenda održan je 5. Memorijalni judo turnir „Boris Vrbetić – Bobo“ u Dugoj Resi. Iz našeg je kluba nastupilo ukupno 13 natjecatelja, a osvojili smo čak 11 odličja. Svi su nas natjecatelji svojim borbama uvjerili kako na treninzima marljivo rade i nadamo se kako će tako nastaviti i dalje.

U uzrastu U8 nastupili su David Šega, Šimun Petar Grgac i Ivan Mandić.

DAVID ŠEGA borio se u kategoriji -27 kg te je osvojio 1. mjesto. David je na natjecanju imao ukupno 3 borbe. U prvoj borbi svladao je prekrasnim ipponom natjecatelja iz Black Belta, a u drugoj borbi, također ipponom, odnosi pobjedu nad natjecateljem iz kluba Profectus Samobor. U finalu se susreće s još jednim Ličaninom, Šimunom, te osvaja zlatnu medalju. Jako smo sretni što je David još jednom svojim borbama pokazao kako marljivo trenira i vjeruje u sebe. Radujemo se novim natjecanjima i njegovim divnim borbama.

ŠIMUN PETAR GRGAC također se borio u kategoriji -27 kg i zauzeo je 2. mjesto. Šimun je na ovom natjecanju na svojem putu do finala svladao dva natjecatelja iz kluba Profectus Samobor. U finalu ovoga puta gubi od klupskog prijatelja Davida. Šimun je pokazao na ovom natjecanju što uistinu znači „boriti se kao lav“ te smo jako zadovoljni njegovim načinom borbe.

IVAN MANDIĆ ovog je puta nastupio u kategoriji +42 kg i zauzeo je 3. mjesto. Naime, u Ivanovoj kategoriji -42 kg nije bilo prijavljenih natjecatelja pa je morao odmjeriti snage s natjecateljima iz veće kategorije. Iako je ovoga puta bio poražen od natjecatelja iz Nippona i Duge Rese, jako smo zadovoljni Ivanovom voljom i onime što je pokazao. Sigurni smo kako će Ivan i dalje marljivo trenirati.

U uzrastu U10 nastupili su Jana Cvjetko, Nika Jurić, Marta Voraček, Luka Žigić Plavljanin i Lovro Samac.

JANA CVJETKO borila se u kategoriji -25 kg i osvojila je 1. mjesto. Jana je na ovom natjecanju imala 2 borbe, a pobijedila je natjecateljice iz judo kluba Sakura te Una Bihać. I ovog je puta naša mlada Jana pokazala srčanost u svojim borbama i uistinu smo sretni koliko napreduje svakim danom što je posebice vidljivo kroz njezine borbe na natjecanjima.

NIKA JURIĆ nastupila je u kategoriji -28 kg i zauzela je 2. mjesto. Nika je na natjecanju odradila 4 borbe. Ostvarila je ukupno 3 pobjede (protiv natjecateljica iz kluba Sakura te AJK Mladost Zagreb). Na ovom je natjecanju Nika, zbog male greške koju je napravila, poražena od natjecateljice iz judo kluba Panda. Ipak, zadovoljni smo načinom borbe naše Nike i sigurni smo da će i dalje marljivo trenirati.

MARTA VORAČEK borila se u kategoriji -40 kg i osvojila je 1. mjesto. Marta je predivnim borbama ostvarila ukupno 3 pobjede i okitila se zlatnom medaljom. Ovog je puta bila bolja od natjecateljica iz Une Bihać te natjecateljice iz kluba Slano. Jako smo zadovoljni načinom borbe Marte, njezinom koncentracijom i voljom koju je pokazala. Neka samo tako nastavi i dalje.

LUKA ŽIGIĆ PLAVLJANIN nastupio je u kategoriji -46 kg i osvojio je srebrnu medalju zauzevši 2. mjesto. Naš je Luka pobjedu ipponom ostvario nad natjecateljem iz Duge Rese, dok je s druge strane poražen od natjecatelja iz AJK Mladost Zagreb. I ovog je puta Luka pokazao veliku želju za borbama i pobjedama i nadamo se kako će i dalje marljivo trenirati i napredovati.

LOVRO SAMAC borio se u kategoriji -30 kg. Ovog je puta Lovro zauzeo 5 mjesto. Imao je ukupno 3 borbe. U prvoj borbi odnosi pobjedu nad natjecateljem iz Sakure, a poraze doživljava od natjecatelja iz kluba Ura Nage i Sakura. Nadamo se kako će Lovro ovo iskoristiti kao školu za natjecanja koja slijede i kako će ustrajati u treninzima i daljnjem učenju.

U uzrastu u12 iz našeg su kluba nastupili Nina Cvjetko, Klara Mandelc, Čekolj Anja, Barbara Karačić te Dominik Lukičić.

NINA CVJETKO nastupila je u kategoriji -32 kg i osvojila je 3. mjesto. Nina je u Dugoj Resi odradila 3 borbe, ostvarivši pobjedu nad natjecateljicom iz Pisarovine, a poraze od natjecateljice iz kluba Profectus Samobor te još jedne Ličanke, Klare Mandelc. Kroz svoje borbe Nina je pokazala kako marljivo trenira i radujemo se njezinim novim borbama.

KLARA MANDELC osvojila je 2. mjesto u kategoriji -32 kg. Ostvarivši dvije pobjede i jedan poraz, Klara se okitila srebrnom medaljom. U svim Klarinim borbama mogla se vidjeti njezina koncentracija i želja za pobjedom. Nadamo se da će ustrajati i dalje i veseliti nas borbama na novim natjecanjima.

ANJA ČEKOLJ nastupila je u kategoriji -44 kg i osvojila je 3. mjesto. Anji ni ovoga puta nije nedostajalo srčanosti i želje za pobjedom. U prvoj borbi nažalost poraz doživljava od natjecateljice iz kluba Borsa Mostar, ali već u drugoj borbi pobjedu odnosi nad natjecateljicom iz judo kluba Ura nage.

BARBARA KARAČIĆ osvojila je 1. mjesto u kategoriji -48 kg. Barbara je u Dugoj Resi odradila 2 borbe, a u obje borbe pobjedu je ostvarila ipponom. U prvoj borbi svladala je natjecateljicu iz judo kluba Borsa, a u drugoj borbi bila je bolja od natjecateljice iz Požege. I ovog su nas puta borbe naše mlade Barbare razveselile i uistinu se radujemo njezinom daljnjem napretku i novim borbama.

DOMINIK LUKIČIĆ nastupio je u kategoriji -42 kg i zauzeo je 7. mjesto. Na ovom natjecanju Dominik je imao ukupno 3 borbe. Pokazao je svojim borbama kako uporno i marljivo trenira i napreduje. Ovog puta u prvoj borbi nažalost gubi od natjecatelja iz kluba Ura nage (na shido). U drugoj borbi pobjeđuje natjecatelja iz Duge Rese, a u trećoj borbi neoprezno ostaje u zahvatu te gubi od natjecatelja iz judo kluba Krk.