4. MIKLAVŽEV TURNIR, Črenšovci (SLO)

novosti i novija događanja

U subotu, 5.12.2015., održan je 4. Miklavžev turnir u Črenšovcima (SLO). Organizator turnira bio je JK Lendava, a okupilo se 70-ak judašica i judaša iz Austrije, Hrvatske, Mađarske i Slovenije. Natjecanje se odvilo u vrlo ugodnom i prijateljskom okruženju.

Nastupili smo s troje naših predstavnika i osvojili 2 zlata i 1 srebro!

U uzrastu U10 -30 kg DAVID ŠEGA je osvojio 1. mjesto. U kategoriji je bilo 5 natjecatelja te se borio svatko sa svakim. U prvoj borbi je na wazaari bacio Kostela (Zrinski, Čakovec) i zadržao u zahvatu do ippona. U drugoj borbi je na yuko poveo Szeghyja (Nagykanizsa, HUN). Pred kraj borbe kontrirao je Mađara na ippon. U trećoj borbi je bacio na wazaari i primio zahvat držanja Jurgeca (Zrinski, Čakovec). U zadnjoj borbi nožnom tehnikom je bacio Gangla (Union, AUT) na ippon i tako osvojio zlatnu medalju. David ima tek 8 godina, ali već sad je vidljiv osjećaj za judo. Vrlo je snažan i borben, usvojio je nekoliko tehnika u lijevu i desnu stranu, što je odlična podloga za daljnji napredak.

Do 12 godina u kategoriji -46 kg nastupile su ANJA ČEKOLJ i MARTA VORAČEK. Marta je osvojila 1., a Anja 2.mjesto. Bilo je samo 3 natjecateljice, pa su obje imale 2 borbe. Anja je pobijedila Ivezič (Ljutomer) na zahvat držanja, dok je Marta Slovenku bacila na prekrasan lijevi Harai Goshi. U međusobnoj borbi Marta je Anju zadržala u zahvatu do ippona i osvojila zlatnu, a Anja srebrnu medalju. Obje naše judašice su radile jako dobro. Nisu imale tremu, bile su opuštene i sigurne, nasmijane i zadovoljne rezultatima. Vrijedne su, predane na treninzima, vole ići na turnire i vjerujemo da će nastaviti napredovati i postizati dobre uspjehe u budućnosti.