1. HRVATSKA JUDO LIGA – SENIORI, KAŠTEL SUĆURAC, 08.11.2014.

novosti i novija događanja

JUDO KLUBU “LIKA” PEHAR ZA 2. MJESTO U 1. HRVATSKOJ JUDO LIGI ZA 2014. GODINU

U subotu, 08.11.2014., održano je završno kolo 1. HJL u Kaštel Sućurcu. U konačnom poretku Judo klub „LIKA“ osvaja pehar za 2. mjesto! Ovo je bio povijesni nastup za naš klub, jer smo po prvi put nastupili u 1. HJL za seniore u muškoj konkurenciji. Nakon dobrog starta i zauzimanja 2. mjesta na ljestvici  1. HJL, na završnom kolu bili smo primorani braniti poziciju s nešto oslabljenom ekipom. Zbog ozljeda nisu mogli nastupati Josip Mihael Međugorac i Ivan Čović (pojačanje iz JK Maksimir). Bez obzira na to, ekipa je došla iznimno  motivirana i željna osvajanja pehara. Upravo tako su i pristupali borbama dajući od sebe maksimum.

Boje kluba na završnom kolu branili su: Luka ŠUNJIĆ, Tome ČIZMIĆ, Filip NOVKOVIĆ, Denis BELJIĆ, Moris PELOZA i Luka IVANČEVIĆ.

Prvi meč imali smo protiv vodećega  kluba, Istarskog borca. Kako nam pobjeda u ovom meču nije bila bitna za konačan rezultat, odlučili smo nastupiti sa samo tri predstavnika u meču te čuvati snage za naredne mečeve. U kategoriji -66 kg Luka ŠUNJIĆ gubi od njihovog pojačanja MatjažaTrbovca (Sankaku, Celje). Tome ČIZMIĆ efektnim bacanjem za ippon donosi pobjedu protiv Ušića. U kategoriji -90 kg Denis BELJIĆ ipponom savladava Šekuljicu. Konačan ishod meča je 3:2 u korist Istarskog borca.

Drugi meč smo imali protiv JK Pinky kojega  smo savladali u prošlom kolu. U napetom meču gubimo rezultatom 3:2. Luka ŠUNJIĆ efektnim ipponom donosi prvi bod za JK Lika. Filip NOVKOVIĆ vodi na dva shida do 40 sekundi prije kraja isteka vremena te neoprezno radi grešku, koju Strmečki iskorištava i donosi bod za JK Pinky. U kategoriji -81 Denis BELJIĆ bez većih problema savladava Krunu Korena te dovodi Liku ponovo u vodstvo. Moris PELOZA gubi od Nikole Karnasa u kategoriji -90 kg. U odlučujućoj i napetoj borbi Luka IVANČEVIĆ gubi protiv Davida Korena.

Treći meč radili smo s JK Dalmacijacement. Luka ŠUNJIĆ  gubi na yuko od Šundova u kategoriji -66 kg. U kategoriji -73 kg Tome ČIZMIĆ pobjeđuje Krokara na ippon. U kategoriji -81 kg Dalmacijacement nije imala predstavnika, pa Denis BELJIĆ bez borbe donosi bod JK Lika. Moris PELOZA do minute prije kraja borbe gubi na waza-ari, a onda uspijeva napraviti preokret, baciti za waza-ari i zadržati u zahvatu Bratinčevića. U kategorij +90 kg Špiro Orošnjak predaje meč Luki IVANČEVIĆU i konačan rezultat je 4:1 za JK LIKA.

Judo klub Student kojeg smo savladali u prošlom kolu nije došao na natjecanje, pa se JK Lika bilježi pobjeda 5:0.

U zadnjem meču dana pobijedili smo Dubrovnik 1966. rezultatom 4:1, što je bilo dovoljno da po bodovima iz prvoga i drugog kola ostanemo na 2. mjestu. U kategoriji -66 kg Luka ŠUNJIĆ gubi od Buterina. Tome ČIZMIĆ ipponom savladava Semiza u kategoriji -73 kg. Filip NOVKOVIĆ bez borbe donosi bod za JK Lika u kategoriji -81 kg. Denis BELJIĆ ipponom pobjeđuje Roku u kategoriji -90 kg, a Luka IVANČEVIĆ bez borbe donosi bod JK Lika u kategoriji +90 kg.

ČESTITKE DEČKIMA I TRENERU MIROSLAVU NOVKOVIĆU!